Barion Pixel
Kategóriák

Az UV-C fény fertőtlenítő ereje légtisztítókban

Miért hasznos számodra, ha a légtisztítód UV-C funkcióval is el van látva? Mi is az UV-C fény?
 
uvc sugárzás 


Forrás: wikipedia

Az ibolyántúli sugárzás néven is ismert fénykibocsájtás, valójában egy elektromágneses sugárzás, amely különböző tartományokra osztható.
Megkülönböztethetünk különböző hullámhosszúságú tartományokat, amelyek három nagyobb csoportba oszthatók. Ezek a következők:
 
  1. UV-A vagyis a nagy hullámhosszú vagy más néven a fekete fény ennek a hullámhossz tartománya 400-315 nm közé tehető, ami a földfelszínre beeső sugárzás legnagyobb része. A többi UV-sugárzáshoz hasonlóan károsítja a kollagénrostokat, hozzájárulva így a bőr öregedéséhez. Roncsolja a bőrben levő A-vitamint is. Korábban kevésbé veszélyesnek tartották, de közvetve képes károsítani a DNS-t reaktív gyökök létrehozásával, így a bőrrák kialakulásában is szerepet játszhat. A bőr barnulását csak ideiglenesen, a melanin oxidálásával idézi elő.
  1. UV-B közepes hullámhosszú sugárzás ami 280-315 nm-es tartományban aktív. Ezt a sugárzást nagy részben elnyeli a föld ózonrétege.  Jótékony hatású az emberi szervezetre, mert elősegíti a csontképződést (D-vitamin-képződést), aminek hiányában angolkór lép fel. Azonban közvetlenül károsíthatja a DNS-t aminek köszönhetően felelős a bőrrák kockázatáért is! Amikor a bőrünk lebarnul, pont ez ellen védekezik a melanin pigment termelésével. A melanin UV-A és UV-B tartományban is elnyeli és ártalmatlan hővé alakítja a sugárzást. A napvédő faktor csak az UV-B sugárzás elnyelését mutatja, mivel az UV-A gyakorlatilag nem okoz barnulást.
  1. UV-C az úgynevezett kis hullámhosszú vagy germicid sugárzás, ami 280-100 nm közti tartományban található. Az UV-C tartomány az egyik legerősebb sterilizáló, fertőtlenítő, baktériumölő fény. A germicid, azaz baktériumölő kifejezés arra utal, hogy a kórokozók DNS-ében található szomszédos timinmolekulákat dimerizálja, amitől a DNS lemásolhatatlanná válik. Jóllehet ez önmagában nem öli meg őket, de kellő számú DNS-sérüléstől szaporodásképtelenné válnak. Vagyis a megfelelő használat és védelem mellett egy rendkívül hatékony eszközt tudhatunk magunkénak a vírusok, baktériumok, ellen.
uvc fény  
Az UV-C szintén képes elpusztítani az élesztő-, és penészgombákat. Vagyis a legtöbb esetben hasonló végeredményre képes, mint a már jól ismert ózongenerátorok. A 200-100 nm közötti tartományban működő UV-C fényű úgynevezett germicid lámpák valóban képesek is ózont előállítani a légköri oxigénből.
 
 
Az új, UV-C működésű LED-es sugárzást (280-200 nm) kibocsájtó készülékek már nem termelnek ózont, ezért használatukkor védőszemüveg és megfelelő bőrvédelem mellett jelen lehet a használójuk. Ha zárt rendszerekben működtetjük az UV-C fertőtlenítőt nem szükséges további védelem, mert a készülékek rendelkeznek megelőző, biztonsági funkciókkal.  
 
 
AZ UV-C sugárzás legnagyobb előnye, hogy nem tud kialakulni rezisztencia, vagyis nem tudnak a mikroorganizmusok, vírusok ellenállóvá válni a kezelés ellen.
Az UV-C sugárzás minden esetben elpusztítja a leggyakrabban előforduló vírusokat, úgymint az SARS, Influenza, vagy akár a különböző koronavírusokat is. Tudományos bizonyítékok, az elmúlt évekében számtalanul születtek, ami biztosíték lehet bárki számára.
 
 

Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki
/Iboly%C3%A1nt%C3%BAli_sug%C3%A1rz%C3%A1s

 
 
 

AIR2FRESH Antiviral

Az AIR2FRESH Antiviral Expert 40 és Ultimate 55 készülékek 7 lépcsős szűrési technológiája már ötvözve van UV-C fertőtlenítési eljárással, amely egy gombnyomással egyszerűen ki- bekapcsolható. 



 
szűrőrendszer 

 

uvc fénycső 


Tehát az UV-C az egyik legerősebb sterilizáló, fertőtlenítő, baktériumölő fény. A nagy energiájú UV-C sugárzás fotokémiai reakciót vált ki. A speciális 253,7 nm-es hullámhosszt elnyeli a sejt-nukleinsav és a sugárzás dózisától függően baktériumok, vírusok, más mikroorganizmusok, gombák, penészgombák célzott károsításához vezethet. 250 nm felett nincs ózongáz termelés!

AIR2FRESH légtisztítók, melyek UV-C fénnyel is fel vannak szerelve:

Rendezés: